14 / Лютий, 2022
Наприкінці січня цього року Асоціація міст України провела опитування закладів первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги, що перебувають у комунальній власності територіальних громад, щодо забезпеченості фінансами для виплат заробітних плат медичним працівникам у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 року № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я».
В опитуванні взяли участь 1023 закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги усіх областей України. З них 203 заклади охорони здоров’я не надали інформацію про забезпеченість фінансами для виплат заробітних плат медичним працівникам у зв’язку із відсутністю укладених договорів з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. З 820 закладів охорони здоров’я, що надали інформацію, 578 (70%) повідомили про незабезпеченість коштами для виплат відповідного розміру заробітних плат медичним працівникам в межах укладених договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.
З огляду на вищенаведені дані, АМУ звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням вжити заходів щодо належного фінансування закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги в частині виплат заробітних плат медичним працівникам в розмірах встановлених Урядом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)