04 / Квітень, 2022
Збройна агресія російської федерації призвела до катастрофічних або значних руйнувань об’єктів критичної інфраструктури населених пунктів в районах бойових дій, спричинила масову міграцію населення як всередині країни, так і за її межі. Як наслідок, значно впала спроможність побутових споживачів своєчасно та у повному обсязі оплачувати житлово-комунальні та транспортні послуги.
У таких обставинах суттєвого погіршення фінансово-матеріального стану підприємств житлово-комунального господарства та міських перевезень у всіх без виключеннях громадах. Разом з тим, фінансова спроможність місцевих бюджетів підтримати підприємства сфери суттєво знизилася. Отже спроможність підприємств продовжувати надавати житлово-комунальні та транспортні послуги, а споживачів таких послуг  - їх оплачувати, є під загрозою.
Оптимальним шляхом зменшення фінансового навантаження як на побутових споживачів, так і на підприємства сфери ЖКГ та транспорту є звільнення від сплати ПДВ надавачів житлово-комунальних послуг та послуг міських перевезень.
Асоціація міст  України направила відповідні пропозиції до парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. 
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)