26 / Червень, 2019

Аналітик Асоціації міст України 25 червня 2019 року взяла участь у засіданні Круглого столу  «Право на охорону здоров’я: гарантії надання первинної медичної допомоги», який проведено Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У заході взяли участь представники Професійної спілки працівників охорони здоров’я, Ради захисту прав та безпеки пацієнтів, огранів місцевого самоврядування, медичні працівники та науковці тощо. Не дивлячись на запрошення представники  Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я участь у заході не взяли. На  заході присутні обговорили проблемні питання, пов’язані з забезпечення права громадян на отримання медичної допомоги.

Представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ознайомили присутніх з результатами моніторингових візитів до закладів охорони здоров’я, що надають послуги  з медичного обслуговування в рамках державних гарантій.  Вони звернули увагу присутніх на дефіцит кадрів на первинній ланці, на значчну кількість лікарів пенсійного віку, відсутність достатніх ресурсів на забезпечення ліками пільгових категорій населення тощо. Також наголосили на тому, що вже на сьогодні деактивовано 700 тисяч декларацій.

Під час обгооврення присутні зосередилися на первинній медичній допомозі, на питанні "дезактивації" декларацій та пов’язаних з цим проблем з фінансування по виплатам заробітної плати, на проблемі підписання значної кількості декларацій, що були деактивовані. Аналітик АМУ наголосила на проведеному опитуванні органів місцевого самоврядування стосовно дефіциту медичної субвенції на лікування хворих на цукровий діабет, хронічну ниркову недостатність та на виплату заробітної плати медичним працівникам. Привернула увагу присутніх, що вже на сьогодні є міста, де існує заборгованість по заробітній платі тощо.

Учасники Круглого столу мали змогу обмінятися думками та дійшли згоди, що проблеми, які виникли та приводять до порушення прав пацієнтів потрібно вирішувати на високому рівні державної влади. За результатами засідання буде підготовлено відповідні пропозиції для  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)