28 / Вересень, 2018
Голова АМУ Віталій Кличко та Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джама Гулейд підписали Меморандум про наміри та взаємодію між АМУ та ЮНІСЕФ щодо співробітництва у сфері захисту прав дітей, надання соціальних послуг та впровадження децентралізаційної реформи.
Церемонія підписання відбулась під час Дня Діалогу з владою в Тернополі. Метою Меморандуму є співробітництво Асоціації та ЮНІСЕФ у створенні належних умов для розвитку дітей та молоді. Мова йде про покращення соціального захисту, освіти, охорони здоров’я в контексті реформ децентралізації та місцевого самоврядування.
«Сьогодні співпраця міст України із ЮНІСЕФ виходить на новий рівень: ми підписуємо глобальний меморандум про співпрацю. Основна мета – це забезпечити дітей та молодь якісними послугами на місцях в рамках децентралізації. І що найважливіше – ЮНІСЕФ підтримує позицію усіх міст – надання послуг з дотриманням принципу субсидіарності: жодної передачі державних повноважень на місця без ресурсів. І саме ця норма також відображується в меморандумі», - зазначив Віталій Кличко під час церемонії підписання.
В рамках Меморандуму передбачені такі напрямки співпраці:
  • організація просвітницьких кампаній, реалізація спільних проектів, проведення спільних заходів;
  • збирання, аналіз, поширення інформації про місцевий розвиток та захист прав дітей та молоді;
  • розробка спільних пропозицій і рекомендацій щодо проектів нормативно-правових актів, державних програм і планів дій та інших стратегічних документів з питань захисту прав дитини в контексті проведення реформ децентралізації та місцевого самоврядування;
  • сприяння співробітництву між громадами України та міжнародними партнерами у сфері забезпечення прав дитини та надання соціальних послуг;
  • підтримка заходів, спрямованих на розвиток органів місцевого самоврядування (підтримка спеціалістів у сфері забезпечення прав дитини, зокрема у питаннях партисипативного муніципального планування, бюджетування та надання послуг).
Нагадаємо, у березні 2018 року Уряд підписав Меморандум з ЮНІСЕФ та відновив в Україні всесвітню ініціативу «Громада, дружня до дітей та молоді». Асоціація також є підписантом меморандуму. АМУ є одним з ключових партнерів у взаємодії із органами місцевого самоврядування. Перед підписанням меморандуму у рамках Проекту ПУЛЬС Асоціація міст України у січні-березні 2018 року провела конкурс серед громад «Міста, дружні до дитини». Метою конкурсу було виявлення кращих ідей та існуючих практик створення дружнього до дітей середовища. Завдяки співпраці Асоціації з ЮНІСЕФ, громади-переможці конкурсу були долучені до перших громад, які повноцінно задіяні у Всесвітній ініціативі ЮНІСЕФ.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)