20 / Березень, 2018
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України №8044 від 15.02.2018 року, поданий Урядом.
Цей законопроект створює правове підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування на всіх рівнях бюджетної системи, передбачає подальший розвиток програмно-цільового методу, а також удосконалення окремих норм Бюджетного кодексу України.
Запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні передбачає складання місцевого фінансового плану, який ґрунтуватиметься на Бюджетній декларації. Це стане першим кроком до запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні. Крім того, на виконання Стратегії управління державними фінансами пропонується доповнити Бюджетний кодекс України положеннями щодо підвищення рівня доступності.
Асоціація міст України підтримує цей законопроект № 8044, зокрема, необхідність запровадження планування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу.
Відповідний лист АМУ було надіслано до парламентського Комітету з питань бюджету.
Нагадаємо, пропоновані зміни до Бюджетного кодексу були розроблені на виконання «Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки». Нагадаємо, у  цю Стратегію повністю імплементовано положення підготовленої АМУ Стратегії галузі «Місцеві фінанси» (базовий програмний документ Асоціації міст України в галузі фінансів, розроблений в рамках діяльності проекту ПУЛЬС), зокрема і щодо середньострокового бюджетного планування на рівні громад.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)