27 / Квітень, 2022
На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики знаходиться  проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану» № 7311 від 24.04.2022.
Цей законопроєкт, зокрема, пропонує :
  • виключити норми, якими встановлені нульові ставки акцизного податку на бензини та інші нафтопродукти;
  • оподатковувати до кінця 2022 року акцизним податком роздрібну реалізацію тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, вироблених та не реалізованих кінцевим споживачам до 1 травня 2022 року.
Внесення таких змін до Податкового кодексу поновить надходження акцизного податку на пальне як до державного бюджету, так і до бюджетів територіальних громад, а також забезпечить повноту оподаткування роздрібним акцизом на тютюн. 
Асоціація міст України підтримує законопроєкт №7311 в частині змін, що стосуються оподаткування акцизним податком на пальне та роздрібної реалізації тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну.

Нагадаємо, Асоціація міст України зверталася до Комітету з проханням врегулювати питання компенсації бюджетам територіальних громад втрат доходів при розгляді законопроєкту №7137-д від 14.03.2022 та надавала пропозиції до законопроєкту №7190 від 22.03.2022, якими запроваджені ряд податкових преференцій, зокрема зі сплати акцизного податку на пальне.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)