24 / Лютий, 2017

Асоціація міст України погодила проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері теплопостачання», за умови врахування окремих зауважень та пропозицій.

На думку експертів АМУ, необхідно відкорегувати проект Концепції в частині визнання сфери теплопостачання дотаційною виключно до 2016 року. Враховуючи, що лише для підготовки комунальних теплопостачальних підприємств до опалювального сезону 2016/2017 року органи місцевого самоврядування витратили близько 5 млрд грн, ця сфера продовжує залишатися дотаційною. Таким чином, Асоціація пропонує цей абзац викласти у такій редакції: 
«Станом на сьогодні сфера теплопостачання продовжує залишатися дотаційною».
Підтримуючи розроблену Концепцію в цілому, вважаємо, що заходи, передбачені для досягнення її мети є недостатніми. Тому Асоціація міст України запропонувала доповнити перший етап (2017-2018 роки) реалізації Концепції наступними заходами:
  • передача повноважень з встановлення тарифу на послуги з централізованого опалення органам місцевого самоврядування;
  • скасування системи рахунків із спеціальним режимом використання;
  • встановлення обов’язкового мінімального рівня інвестиційної складової в тарифі.                                                                                                                                                       

Окрім того, АМУ звернула увагу Мінрегіону, автору проекту, на постійне докладання Асоціацією міст України зусиль як до вирішення точкових проблем сфери, так і до розробки плану її стратегічного розвитку. Так фахівці Асоціації розробили Стратегію розвитку галузі житлово-комунального господарства, на виконання якої розроблена Законодавча карта реформування галузі житлово-комунального господарства. Тому Асоціація запропонувала Мінрегіону висловити свої пропозиції щодо розроблених стратегічних документів, для вироблення спільної позиції та консолідації зусиль з метою вирішення проблем сфери теплопостачання.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)