05 / Грудень, 2022
Асоціація міст України виступила проти ухвалення проєктів постанов НКРЕКП про зростання вартості тарифів на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління та з передачі електричної енергії для користувачів системи, оприлюднених для відкритого обговорення. Асоціація надала зауваження до проєктів відповідними зверненнями ЛИСТ1 з наступним обґрунтуванням ЛИСТ2.
Електрична енергія є однією з основних складових тарифів на комунальні послуги та послуги з управління багатоквартирними будинками. Особливо вартість електроенергії впливає на послуги, які надаються комунальним підприємствам теплопостачання та водопостачання і водовідведення. Тому зростання вартості електроенергії спонукатиме надавачів відповідних послуг або збільшувати тарифи на такі послуги, або отримувати компенсацію за стримування тарифів.
За умов активної фази збройної агресії російської федерації, спроможність значної частин споживачів своєчасно та в повному об’ємі оплачувати комунальні послуги є проблемною, зростання тарифів призведе до ще більшого погіршення цієї ситуації. У державного та місцевих бюджетів фактично відсутні ресурси на забезпечення компенсацій надавачам втрат, пов’язаних зі стримуванням тарифів за умови зростання вартості електричної енергії.
Зазначимо, що Асоціація міст України проти наступного зростання тарифів, передбаченого проєктами:
  • тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління з 62,13 грн/МВт-год (без урахування податку на додану вартість) до 283,18  грн/МВт-год (без урахування податку на додану вартість);
  • тарифу на послуги з передачі електричної енергії для користувачів системи (крім підприємств «зеленої» електрометалургії) 345,64 грн/МВт-год (без урахування податку на додану вартість) до 522,46 грн/МВт-год (без урахування податку на додану вартість).

Сподіваємось, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг підтримає позицію Асоціації міст України.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)