30 / Липень, 2020
29 липня Асоціація міст України провела вебінар «Що треба знати про місцеві вибори 2020?», присвячений новелам виборчого законодавства щодо чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року. Захід організовано в рамках проєкту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Онлайн трансляція велася із зали засідань АМУ через сторінку Асоціації у Фейсбук. До перегляду долучилися 9,5 тис. користувачів мережі.
Спікерами онлайн заходу виступили Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, аналітик АМУ Олександр Логінов, член ЦВК Сергій Постівий. Модерував вебінар директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук.
Захід відкрив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він привітав усіх, хто долучився до вебінару та наголосив, що протягом тижня Асоціація міст України збирала питання щодо місцевих виборів від органів місцевого самоврядування. Також він сказав, що АМУ підготувала календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року та інфографіку про новели виборчого законодавства.
Особливістю місцевих виборів в цьому році є накладання адміністративно-територіальної реформи на виборчий процес, що викликало певні ускладнення. Але ми сподіваємося, що спільними зусиллями ми подолаємо ці труднощі, пов’язані з новим районуванням та створенням нових громад, - зауважив О.Слобожан
Сергій Постівий відповів на запитання, зібрані Асоціацією міст України від  органів місцевого самоврядування протягом тижня та під час вебінару. Зокрема, щодо розміру грошової застави, а саме, станом на яке число буде враховуватися мінімальна заробітна плата для її визначення (враховуючи, що з 1 вересня 2020 року розмір мінімальної заробітної плати складатиме 5000 грн), С.Постівий сказав: «У Виборчому кодексі України чітко визначено, що розмір грошової застави визначається з розрахунку відповідної суми мінімальної заробітної плати, встановленої на день початку виборчого процесу. Виборчий процес розпочинається за 50 днів, тобто 5 вересня. Отже, грошова застава буде визначатися з розміру 5000 грн».
 

► Презентація «Що треба знати про місцеві вибори 2020?» (завантажити)

 
Пропонуємо переглянути відео вебінару:
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)