04 / Листопад, 2016

У середу 02 листопада 2016 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету на якому було розглянуто питання підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі (реєстр. № 4015а).

До Комітету надійшло 65 пропозицій народних депутатів України до законопроекту. Серед пропозицій народних депутатів були ініціативи зарахування акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів до державного бюджету. Також розглядалися ініціативи вилучення частини надходжень від акцизного податку із загального фонду бюджетів міст, сіл та селищ на користь обласних бюджетів.

Завдяки активній позиції Асоціації міст України за підтримки народних депутатів міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування» шляхом наведення переконливих обґрунтувань зазначені вище законодавчі ініціативи не були ухвалені. Натомість, відстоюючи необхідність розбудови доріг комунальної форми власності, Асоціація міст України спільно з народними депутатами МДО «За розвиток місцевого самоврядування» добилася спрямування коштів Дорожнього фонду на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах не більше 20 відсотків обсягу відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

За підсумками опрацювання законопроекту за участю представників Асоціації міст України, Міністерства інфраструктури України та Державного агентства автомобільних доріг України Комітет Верховної Ради України з питань бюджету ухвалив рішення: рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі (реєстр. № 4015а) прийняти у другому читанні та в цілому після прийняття в цілому законопроекту про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі (реєстр. № 4014а).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)