08 / Вересень, 2020
7 вересня 2020 р. у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету відбулася робоча нарада щодо розгляду у другому читанні проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020, розроблений за участі Асоціації міст України спільно з групою народних депутатів (З.Андрійовичем, Г.Третьяковою та ін.). Учасники: Олександр Трухін (Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету), Юрій Кузбит (Голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету), Олена Шуляк (Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування), Віталій Безгін (Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування).
Від Асоціації міст України у нараді взяли участь: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та аналітик у сфері місцевих фінансів АМУ Тетяна Палійчук
Також на зустрічі були присутні представники міністерств, а саме: від Міністрества фінансів України була Олена Мачульна (В.о. директора Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів), Міністерства розвитку громад та територій України – Сергій Шаршов (Генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, Тетяна Арсенюк (державний експерт експертної групи розвитку місцевого самоврядування), Ігор Онищук (експерт з фінансових питань Офісу реформ).
Учасники обговорили особливості бюджетного процесу у контексті внесення змін до бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи. Предметно розглянули та проаналізували запропоновані пропозиції та поправки до другого читання проєкту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи" №3614 від 09.06.2020.
 

Нагадаємо, 15 липня 2020 року Верховна Рада України на засіданні прийняла за основу проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи" №3614 від 09.06.2020. 
Законопроєктом №3614 пропонується внесення змін до Бюджетного кодексу України, якими закладається основа бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область», а саме:
розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад;
встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ;
формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності.
 
 
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)