01 / Листопад, 2016

Вищим адміністративним судом України 30.08.2016 винесена постанова у справі № К/800/8077/16, яка набрала законної сили 07.09.2016 (заданими Єдиного державного реєстру судових рішень), щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 11.06.2015 № 4151-17, яким фізичній особі (позивачу) Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві нараховано транспортний податок.

Слід зазначити, що суд під час прийняття постанови керувався підпунктом 12.3.4. пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України, відповідно до якого рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.

Разом з тим, як вбачається із зазначеної постанови, судом не надана оцінка змісту пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон), яким органам місцевого самоврядування рекомендовано у місячний термін переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на майно в частині транспортного податку та інших, а також встановлено, що у 2015 році до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків на 2015 рік не застосовуються вимоги, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Тобто, згідно із нормами вказаного Закону дії Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві є обґрунтованими та правомірними.

З метою захисту інтересів органів місцевого самоврядування Асоціація міст України звернулась до Міністра фінансів України Данилюка О.О. та голови Державної фіскальної служби України Насірову Р.М. з проханням розглянути питання можливого оскарження зазначеної постанови у Верховному Суді України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)