23 / Березень, 2020

20 березня Уряд прийняв рішення про встановлення режиму надзвичайної ситуації в Києві, а також Дніпропетровській та Івано-Франківській областях. Рішення прийняте для запобігання поширенню в цих регіонах гострої респіраторної хвороби COVID-19. 18 березня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про встановлення режиму надзвичайної ситуації в Київській області у зв’язку з епідемічною ситуацією через новий коронавірус. Головам даних облдержадміністрацій та голові КМДА доручено забезпечити координацію відповідних заходів. Це рішення прийняте для убезпечення населення від коронавірусної інфекції, адже необхідно докласти максимум зусиль, щоб не допустити масових випадків зараження.
«Здійснюються всі необхідні заходи для того, щоб лікарні були готові на реагування випадків коронавірусної інфекції, лікарі та медичний персонал мали необхідні засоби індивідуального захисту та обладнання. Слід пам'ятати, що зараз одним з найдієвіших засобів боротьби є  самоізоляція. Тому закликаю всіх дотримуватись правил карантину», - зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Наприклад, в умовах надзвичайної ситуації за ініціативи міського голови уже декілька днів у Дніпрі діє волонтерський рух допомоги літнім людям в умовах карантину. Соцпрацівники та волонтери, які розвозять набори похилим людям, ретельно обстежені та мають усі засоби захисту. Допомога надаватиметься передусім найбільш вразливим перед інфекцією COVID-19 категоріям населення – особам похилого віку та людям з інвалідністю.
З 23 березня, громадський транспорт м.Києва перевозить виключно тих пасажирів, які їдуть на роботу на підприємства, що забезпечують критично важливі сфери життя міста. Це – медичні працівники, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери ЖКГ, люди, які працюють у продуктових магазинах та аптеках, співробітники стратегічних підприємств. Для таких перевезень розроблено маршрути громадського транспорту та оприлюднено на сайті КМДА. Їздити в транспорті вони зможуть тільки за наявності спеціальної перепустки для проїзду в міському транспорті.
Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків запропонував звернутися до уряду та Президента щодо введення надзвичайного стану у країні. Також звернулися до Антимонопольного комітету щодо недопущення штучного завищення цін на ліки та продукти першої необхідності.
Довідково:
Згідно зі статею 2 Кодексу цивільного захисту, надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)