12 / Березень, 2024

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року №69 було заборонено перетин кордону всім депутатам місцевих рад, незалежно від їх військового обов’язку, зокрема жінкам, особам з інвалідністю, пенсіонерам.

Це значно обмежило можливості депутатів місцевих рад на організацію ними гуманітарної допомоги та міжнародної співпраці громад з муніципалітетами інших країн. Більше того, цим рішенням безпідставно обмежили права осіб, які не військовозобов’язані та не підлягають мобілізації.

На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 04 березня 2023 року було прийнято рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України опрацювати пропозиції щодо внесення змін до окремих положень Правил перетинання державного кордону громадянами України в частині вдосконалення порядку перетинання представниками місцевого самоврядування державного кордону (пункт 1 Протоколу засідання Конгресу).

Генеральний штаб Збройних Сил України висловив позицію щодо недоцільності заборони виїзду депутатам місцевих рад та посадовим особам місцевого самоврядування, які не підлягають мобілізації, тому Асоціація міст України вчергове звернулась до  Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України про необхідність зняття заборони перетину кордону для невійськовозобов’язаних осіб

Зважаючи на те, що депутаткам місцевих рад необхідно супроводжувати дітей, виїжджати на лікування, повертати своїх дітей із закордону, Асоціація міст України й раніше ініціювала зміну правил перетину кордону для депутатів, які не підлягають мобілізації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)