11 / Грудень, 2018
11 грудня в Києві проходить Форум «Громада, дружня до дітей та молоді: відзначення громад-кандидатів» (дивитися он-лайн).
Асоціацію міст України представляє Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. У форумі взяли участь заступник Голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл, заступник представника ФН ООН в Україні Павло Замостьян, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, заступник Міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна, голова Національної молодіжної ради України Андрій Колобов.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан привітав громади-кандидати з отриманням нового статусу і побажав їм, щоб цей статус не став формальністю, а зробив життя в громадах для дітей і молоді більш комфортним. Також виконавчий директор АМУ закликав міста залучати молодь до розбудови громад:
Ті міста, які вже залучають дітей та молодь до управління та створення стратегій розвитку, вже виграють. Треба спільно працювати, адже молодь – це драйвер якісних змін.
Статус громад-кандидатів на отримання звання «Громада, дружня до дітей та молоді» отримали міста: Одеса, Вінниця, Львів, Дружківка (Донецька область), Кременчук (Полтавська область), Умань (Черкаська область), а також Білозірська ОТГ (Черкаська область), Біляївська ОТГ (Одеська область), Новоборівська ОТГ (Житомисрька область), Новознам’янська ОТГ (Полтавська область) та Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська область).
Асоціація міст України вітає ці громади з отриманням статусу громад-кандидатів «Громада, дружня до дітей та молоді»!
 
 
 
 

Нагадаємо, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова італій Кличко виступив на Міжнародному форумі муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який проходив 1 червня у Києві (читати більше).

29 березня відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою його підписання стало відновлення ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», яка діяла в окремих областях України з 2006 року. 

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти. Ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах.

 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)