28 / Грудень, 2022
Ухваленими 29 липня 2022 року Законом України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення)» та Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (щодо фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час війни та подальшого відновлення)» були створені правові підстави для відшкодування підприємствам ТКЕ заборгованості з різниці в тарифах за 2021-2022 року.
З метою виконання цих законів Уряд:
  • 12 жовтня 2022 року уточнив окремі положення Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах;
  • 30 жовтня 2022 року вніс необхідні зміни до Типового положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах;
  • 20 грудня 2022 року визначив механізм перерахування з державного бюджету місцевим бюджетам коштів відповідної субвенції.
Зазначимо, що розробка та доопрацювання перерахованих нормативно-правових актів відбувалася за активної участі Асоціації міст України.
На жаль, у Державному бюджеті України на 2022 рік не були забезпечені джерела доходів для фінансування погашення заборгованості із різниці в тарифах. Таким чином, підприємства теплопостачання так і не змогли отримати у 2022 році передбачені у державному бюджеті 14 млрд грн.
З метою забезпечення отримання цих коштів підприємствами ТКЕ у 2023 році, Мінрегіон ініціює внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у частині передбачення субвенції на компенсацію різниці в тарифах.
Підтримуючи ініціативу Мінрегіону, Асоціація міст України буде продовжувати роботу по забезпеченню відшкодування підприємствам ТКЕ заборгованості з різниці в тарифах.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)