18 / Травень, 2021
Асоціація міст України неодноразово наголошувала на необхідності врегулювання питання сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів за фактичним місцем проведення діяльності юридичними особами.
Важливо, щоб цей податок залишався у бюджетах за місцем знаходження виробничих потужностей, структурних підрозділів, філій. Проте, непоодинокими є випадки порушення платниками порядку сплати податку, коли податок з працівників (найманих осіб), які працюють у таких підрозділах сплачується до бюджетів не за їх фактичним місцезнаходженням, а за місцем розташування центрального офісу юридичної особи. Це порушує принцип справедливого розподілу ресурсу між бюджетами місцевого самоврядування, призводить до їх дисбалансу, негативно впливає на соціально-економічний розвиток громад і регіонів.
Наразі на розгляді в Парламенті знаходиться щонайменше 18 законопроєктів (враховуючи системно пов’язані), якими пропонується переглянути порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету.
Під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України, представники органів місцевого самоврядування в черговий раз наголосили на необхідності забезпечення безумовного виконання вимог Податкового кодексу України. Спікер Парламенту підтримав позицію місцевого самоврядування та доручив Голові профільного Парламентського Комітету розглянути проєкти законів щодо порядку перерахування ПДФО до відповідних бюджетів, активізувавши співпрацю з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування та внести їх на розгляд Верховної Ради України. 
 
Асоціація міст України висловлює вдячність Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову за підтримку органів місцевого самоврядування та сподівається, що найближчим часом питання сплати податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів за фактичним місцем знаходження виробничих потужностей, структурних підрозділів та філій буде врегульовано.

Нагадаємо, раніше Асоціація міст України за підсумками проведеного аналізу зареєстрованих законопроектів щодо порядку перерахування ПДФО до відповідних бюджетів підготувала та направила до профільного Парламентського Комітету висновки з обґрунтуванням переваг та недоліків законопроєктів, надала зауваження та пропозиції до них: висновок 1, висновок 2висновок 3.
22 квітня Правління АМУ підтримало законопроєкти щодо збільшення та справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)