08 / Грудень, 2016

До порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України 8 грудня 2016 року включені два важливі законопроекти, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування. Це проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо збільшення обсягу субвенцій місцевим бюджетам)» (№5502) та проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо субвенцій на надання пільг та житлових субсидій» (№5482).

Законопроект №5502, підготовлений народними депутатами України В.Кривенко та В.Амельченко, має на меті забезпечення органів місцевого самоврядування фінансовими ресурсами для надання пільг та житлових субсидій населенню на житлово-комунальні послуги. Аналіз стану фактичного споживання житлово-комунальних послуг свідчить про значне зростання обсягу витрат на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг. Як наслідок, передбаченого у державному бюджеті обсягу субвенції, у сумі 40 269,0 млн грн, недостатньо для відшкодування витрат надавачам послуг. Тому народними депутатами України і був підготований законопроект, який забезпечить надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот шляхом внесення змін до додатків №1, № 3 та № 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», за рахунок збільшення обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 4 360,0 млн. гривень.

Аналогічним за змістом є підготовлений та поданий до Верховної Ради України Урядом законопроект №5482, який передбачає збільшення обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот у сумі 2 451,6 млн грн.

Необхідно зауважити, що парламентський Комітет з питань бюджету рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу та в цілому ці законопроекти.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)