28 / Грудень, 2016

Електроенергія, що використовується для потреб міського електротранспорту та зовнішнього освітлення, буде відпускатися з 1 січня 2017 року за роздрібними тарифами відповідного класу напруги

Сьогодні офіційно опубліковано  постанову НКРЕКП від 24.11.2016 р. № 2021 «Про внесення змін до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 11 березня  2010 року № 218» та від 15.12.2016 р. № 2210 «Про визнання такою, що втратила  чинність, постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України». Зазначеними постановами скасовані пільгові тарифи на електричну енергію, яка використовувалася для забезпечення роботи електричного міського транспорту та зовнішнього освітлення населених пунктів. При цьому, у зв’язку з переходом до ринкових роздрібних тарифів, вводиться схема, за якою тарифи обленерго тепер диференціюються. Таким чином, починаючи з 1 січня 2017 року, електроенергія для потреб міського електротранспорту та зовнішнього освітлення населених пунктів буде придбаватися за роздрібними тарифами відповідного класу напруги, які НКРЕКП встановлює для кожного обленерго окремо. Так на січень наступного року тарифи встановлені постановою НКРЕКП від 23.12.2016 №2358 «Про встановлення на січень 2017 року роздрібних тарифів на електричну енергію при переході до ринкових роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, на території України».

Принагідно звертаємо увагу на те, що НКРЕКП - це постійно діючий незалежний державний колегіальний орган, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Національний регулятор уже створив проблему органам місцевого самоврядування в минулому році, видавши постанову № 3141 від 28 грудня 2015 року «Про внесення змін до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 22 жовтня 2004 року № 1030». Нагадаємо, що вищеназвана постанова НКРЕКП передбачила зростання майже удвічі (з 0.25 до 0.6) коефіцієнта до загального тарифу на електрику, який і так вже збільшився протягом 2015 року. В ситуації, коли сільські, селищні та міські бюджети вже були прийняті, таке підняття коефіцієнту створило досить серйозну проблему для органів місцевого самоврядування, пов’язану з необхідністю пошуків додаткових коштів на забезпечення освітлення населених пунктів та внесення змін до тільки прийнятого місцевого бюджету.

Асоціація міст України усвідомлює наслідки прийняття зазначених постанов НКРЕКП для органів місцевого самоврядування та буде шукати шляхи вирішення проблеми.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)