03 / Березень, 2017

Геннадій Зубко «Монетизація субсидій — це реінвестиція держави в енергоефективність»

Таку думку висловив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час конференції «Трансформація’17. Що змінять реформи в житті українців». На його думку, саме інтереси громадян повинні бути в центрі будь-яких реформ, таким чином реформа енергоефективності і теплоенергетики, яка стартувала в Україні, побудована навколо споживача.

Закон України «Про особливості здійснення права власності у будинку», прийнятий у 2015 році, та проект закону «Про житлово-комунальні послуги», який знаходиться на розгляді парламенту, надають споживачу інструменти контролювати надання послуг, обирати на конкурсній основі найкращого виконавця робіт та, найголовніше, можливість управляти своєю власністю. Урядом на сьогодні уже запроваджено всі необхідні інструменти та механізми фінансової й технічної підтримки цього процесу.

На думку Геннадія Зубка, реформа енергоефективності і теплоенергетики призведе до скорочення споживання енергоресурсу та зменшення навантаження на державний бюджет. З 50 млрд гривень, які держава витрачає на субсидії, частина може бути повернута у заходи з енергоефективності.

Такий потужний крок дозволить споживачеві отримати державну фінансову допомогу у вигляді компенсації за сплату послуг при зростанні тарифів. Існуюча система субсидій не тільки не сприяє впровадженню заходів енергоефективності, але й навпаки заважає, оскільки переважна більшість субсидіантів не зацікавлена у впровадженні енергоефективних заходів. Витрати ж держави на субсидії складають величезні суми, які в подальшому не реінвестуються в будь-яку цільову програму. Таким чином, на думку Віце-прем’єр-міністр, прийде час, коли держава буде не в змозі фінансувати субсидії. Він зауважив, що якщо у перспективі монетизація субсидій не буде здійснена, це перешкоджатиме впровадженню енергоефективності, особливо у багатоповерховому секторі.

Необхідно зазначити, що позиція Асоціації міст України абсолютно збігається з позицією Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка. На наше переконання, без монетизації субсидій не може йти мова про реальну економію енергоресурсів споживачами, ефективне впровадження енергоефективних заходів, стабільність роботи сфери житлово-комунального господарства.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)