27 / Травень, 2019
23 травня у Києві відбулася Перша міжнародна конференція «GEODIGITAL UKRAINE». Захід об'єднав міжнародну спільноту фахівців з геоінформаційних технологій для обміну професійним досвідом, пошуку нових ідей та створення платформи для поєднання практики бізнесу з потребами держави і органів місцевого самоврядування.  Асоціацію міст України на Конференції представляла аналітики з земельних питань Тетяна Медвецька.
Учасниками заходу були топ-менеджери державних і приватних підприємств України та світу, потенційні інвестори, представники органів державної та місцевої влади, бізнесу, науковці, аналітики та експерти у галузі геоінформаційних технологій, містобудування та розвитку територій.
Під час Конференції спікери з України, Європи, Кавказу та Середньої Азії поділились світовими трендами та тенденціями у галузі, презентували новітні геоінформаційні технології, продемонстрували успішні приклади практичної інтеграції геопросторових даних для вирішення галузевих проблем.
Заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова на відкритті заначила: "Сьогодні цифрова економіка - це реальність. Вона неможлива без актуальної оцифрованої інформації, що має все більшу вагу для створення якісних IT-рішень в кожній сфері, зокрема в агросекторі. Цього року Мінагрополітики запустило ресурси "Поле. Онлайн", що дає актуальні дані щодо сільськогосподарських посівів за регіонами, і Геопортал дистанційного зондування Землі, що дає можливість відстежити, зокрема, індекс та прогноз посухи, дощу та пожежонебезпеки, що є надзвичайно важливим для розвитку сільського господарства в Україні. Потреба у таких геоданих, якісних і вчасних, є дуже великою для України. Аби рухатися далі, нам вкрай важливий міжнародний досвід в цій царині". 
Також учасники заходу окреслили вектори подальшого розвитку і точки зростання перспективного ринку.
Довідка. Геодані - це створення деталізованих карт і баз даних для місцевості,  це також потужний інструмент моніторингу стану природних ресурсів і основа для оперативного реагування у разі виникнення проблем. Наприклад, за допомогою геоданих можна слідкувати за станом лісів, зупиняти незаконні вирубки і попереджувати екологічні наслідки таких дій. На сьогодні геопросторові дані використовуються у таких сферах як енергетика й сільське господарство, інфраструктура, водне господарство, управління земельними ресурсами.
Децентралізація в Україні набирає обертів - все більше і більше населених пунктів об'єднуються в територіальні громади, щоб ефективніше використовувати спільний ресурс для розвитку. Щоб зрозуміти, який цей спільний ресурс і як його можна використовувати, збираються геодані. За їхньою допомогою ОТГ мають можливість планувати розвиток своїх територій, залучати інвесторів, публікувати свою містобудівну документацію онлайн і ставати відкритими до своїх мешканців.
Організаторами Конференції виступили: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру і УкрГео.
Учасники заходу обговорили такі питання:
• останні тенденції розвитку геотехнологій та міжнародний досвід їх застосування;
• досвід прийняття практичних галузевих рішень для держави, органів місцевого самоврядування і бізнесу;
• експозони новітніх розробок та інноваційних технологій;
Конференція стала платформою для обміну досвідом і налагодження партнерства.
Асоціація міст України підтримує розвиток інноваційних технологій і ГІС-систем для розвитку територій громад та ефективнішого використання власних ресурсів. Досвід країн, представники які приїхали поділитися досвідом та підтримати розвиток цього напрямку в Україні – дуже важливий для починаючих фахівців і законотворців.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)