11 / Вересень, 2019
11 вересня Голова Асоціації міст України, Київський міський голова В.Кличко звернувся до Прем’єр-міністра України О.Гончарука з проханням зобов’язати Міністерство фінансів України виконувати норми чинного законодавства щодо спрямування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.
10 липня 2019 року Уряд відповідно до частини шостої ст. 108 Бюджетного кодексу України, статті 32 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” затвердив розподіл частини коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами, у тому числі за об’єктами (заходами) в обсязі 2,5 млрд грн (розпорядження КМУ від 10.07.2019 №500-р).
Після певних затримок Держказначейство розпочало перераховувати кошти громадам і станом на 3 вересня до місцевих бюджетів вже надійшло 814 млн грн – 32,6% від виділеного Урядом обсягу. А вже 10 вересня територіальні органи Держказначейства, посилаючись на доручення Міністерства фінансів, заблокували ці кошти та звернулись до органів місцевого самоврядування з вимогою добровільно надати письмову згоду на їх повернення.  
Асоціація міст України вважає, що такими діями Міністерство фінансів та його структури порушують чинне законодавство. Адже Бюджетний кодекс України прямо передбачає, що міжбюджетні трансферти –  це кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого (пункт 32 частини першої статті 2). Тобто,  немає жодних законодавчих підстав для їх повернення з місцевих бюджетів у державний.
Нагадаємо, ці кошти спрямовуються на реалізацію важливих для громад проектів - на будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури.
 
Сьогодні на засіданні Уряду було піднято питання перерахування громадам коштів субвенції на соціально-економічний розвиток. Було повідомлено, що до 17 вересня буде проведений аудит проектів, на які спрямовуються кошти, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 №500-р. Фінансування об’єктів соціально-важливої інфраструктури буде продовжено.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)