07 / Жовтень, 2016

Бюджет України на 2017 рік потрібно доопрацювати і підтримати заради збереження української державності. Про це в інтерв'ю газеті "Вільне життя" заявив голова бюджетного комітету Асоціації міст України та міський голова Тернополя Сергій Надал.

 

"Сьогодні треба думати у першу чергу про державу. Це складний бюджет. І його мають прийняти у складній ситуації. Країна перебуває фактично у стані війни. У цих умовах важко знаходити кошти, залучати інвестиції, податкові надходження. Люди невдоволені. Але гроші потрібні на утримання армії, укріплення оборони і жодна держава не може існувати без бюджету. Тому утреба більше говорити про підтримку Української держави, ніж конкретних персоналій. Серед позитивів бюджетного процесу варто відзначити навіть сам процес внесення у парламент. Уперше в історії України бюджет подали вчасно. Є час внести пропозиції та доопрацювати його. Сподіваюся, його зроблять кращим. Це робота наших депутатів. А ми їм намагатимемося допомогти", - зазначив голова бюджетного комітету Асоціації міст України.

Сергій Надал порадив усім політикам і чиновникам діяти за принципом українського націоналіста, який не зробить нічого, що може зашкодити Україні. 

"Ми повинні більше думати про Україну. Згадаймо нашу недавню історію. Національно-визвольна боротьба початку ХХ століття закінчилася втратою державності. Бо українці більше боролися між собою, ніж за державу. Маємо підтримати українську державу й українську армію. Без бюджету це неможливо. Тому треба доопрацювати, але підтримати. Така позиція у більшості патріотів, зокрема серед мерів, учасників Асоціації міст України", - підкреслив мер Тернополя.

Сергій Надал також наголосив на змінах, які треба внести у бюджет та законодавство України.

"Пропозиції Асоціації міст України стосуються передусім забезпечення роботи комунальних підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення. У 89 підприємств через борги заблоковані рахунки і вони не можуть працювати. У Тернополі нам вдалося втримати ситуацію. Проте по Україні ситуація інша. Треба також передати передбачену у проекті бюджету дотацію у розмірі 14,9 млрд грн на утримання закладів освіти і охорони здоров'я безпосередньо громадам, на території яких ці заклади перебувають. 

Пропорційно до їхньої кількості і витрат. Крім того, просимо, щоб, як і минулого року, залишки освітньої субвенції дозволили спрямувати на капітальні витрати. Тобто якщо у міста залишаються гроші після фінансування зарплат учителям, щоб їх можна було витратити на ремонти шкіл. Необхідно також замість теперішньої системи пільг на транспорт запровадити адресні доплати на оплату проїзду у транспорті. Є і пропозиція дозволити прямі міжбюджетні трансферти в об'єднаних громадах, де відбулися перші вибори", - пропонує політик.

За словами Сергія Надала Асоціація міст України проаналізувала проект бюджету-2017 і внесла свої пропозиції, на які очікує підтримки депутатів.

"Сподіваюся, що народні депутати врахують ці пропозиції. Упевнений, усім патріоти, як і я, хочуть позитивних змін і швидких реформ, але ми також розуміємо складність теперішньої економічної ситуації. Тому треба шукати компроміс заради України", - підсумував Сергій Надал.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)