25 / Квітень, 2019
24 квітня в парламентському Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулася робоча зустріч представників органів місцевого самоврядування з народними депутатами України, представниками НКРЕКП та Секретаріатом Комітету. Головувала на засіданні заступник голови Комітету О.В.Бєлькова.
У заході взяли участь: Броварський міський голова І.В.Сапожко, Славутський міський голова В.Б.Сидор, заступник Маріупольського міського голови С.В.Орлов заступник Чугуївського міського голови К.О.Бармін, Білоберізький сільський голова Д.І.Іванюк.
Асоціацію міст України на нараді представляли Виконавчий директор АМУ О.В.Слобожан,  Представник Голови АМУ у Верховній Раді України О.П.Продан, аналітик АМУ з питань ЖКГ О.Гарник.
В ході зустрічі відбулася напружена дискусія - представники органів місцевого самоврядування висловили своє категоричне негативне відношення до скасування НКРЕКП диференційованих за періодами часу тарифів на електроенергію. Оскільки роздрібний ринок електроенергії не запрацював належним чином та не зміг запропонувати бюджетним установам і комунальним підприємствам можливість закуповувати дешеву електроенергію в нічний час, органи місцевого самоврядування змушені витрачати значні кошти на дофінансування витрат цих організацій та підприємств для забезпечення розрахунків за електроенергію.
Член НКРЕКП Д.В.Коваленко представив бачення причин скасування диференційованого тарифу та наслідків цього рішення (презентація). Всі учасники наради взяли активну участь в обговоренні  проблем і в результаті були виявлені «слабкі місця», що призводять до негативних для органів місцевого самоврядування наслідків запровадження роздрібного ринку електроенергії. Усі переконані, що реформи енергоринку необхідні, але проведені вони були надто швидко, без врахування усіх можливих негативних наслідків та ризиків.
Для вирішення проблеми НКРЕКП розробила зміни до Тимчасового порядку визначення обсягів купівлі електричної енергії на оптовому ринку електричної енергії електропостачальниками та операторами систем розподілу на перехідний період до дати початку дії нового ринку електричної енергії (затвердженого постановою НКРЕКП від 28.12.2018 №2118), після прийняття яких споживачі з зональними приладами обліку електроенергії зможуть обрати собі електропостачальника та укласти з ним договір із застосуванням цін, які враховують добовий графік споживання.
Проект змін опублікований на сайті НКРЕКП (перейти)
Пропонуємо органам місцевого самоврядування долучитися до доопрацювання проекту та надіслати пропозиції і зауваження на адресу НКРЕКП.

 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)