30 / Січень, 2020
На громадське обговорення винесено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання удосконалення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році», розроблений Міністерством охорони здоров’я України. Ним визначаються механізми забезпечення оплати медичних послуг, повʼязаних з наданням екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами, медичної реабілітації.
 
Рішенням Уряду від 27.11.2019 року №1124 «Деякі питання удосконалення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році» усі види медичних послуг в Україні мають оплачуватися НСЗУ на підставі підписаних договорів. Внесені зміни дозволять заключати договори медичним закладам, що надають усі види медичної допомоги. Розширюється можливість внесення більшості інформації для укладення і виконання договору про медичне обслуговування в електронну систему. Це може спростити процеси укладення договорів та багаторазового використання інформації в електронній системі охорони здоров’я для різних типів договорів, що також потребує відповідних змін у порядок укладення договорів.
Крім того, ухвалено постанову «Деякі питання реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2020 рік». Постановою визначається, що оплата послуг первинної медичної допомоги Національною службою здоров’я України буде продовжуватися так само, як і у 2019 році, тобто за кількістю поданих декларації лікарям цього закладу. Також запроваджується нова базова ставка та коефіцієнти. У 2020 році розрахункова капітаційна ставка складатиме 600 грн, але коригувальні коефіцієнти знижено, тому оплата за кожну вікову групу залишиться на рівні 2019 року. За дорослого віком від 18 до 39 років НСЗУ буде оплачувати 370 грн, як і у минолому році, а за дитину до 5 років - 1440 грн.
 
Проєктом акта, винесесного на обговорення, пропонується удосконалення порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році в частині конкретизації тарифів та коефіцієнтів на медичні послуги, повʼязаних з наданням екстреної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами, медичної реабілітації, а також порядків розрахунків вартості медичних послуг,  глобальної ставки тощо.
 
Ознайомитися з проєктом постанови можна тут.
 
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)