02 / Травень, 2024

30 квітня 2024 року гуманітарну допомогу від Асоціації міст та громад Словаччини передала Білгород-Дністровській міській територіальній громаді та Саратській селищній територіальній громаді Одещини Асоціація міст України.

Вантаж вартістю 43000 євро й загальною вагою 5,4 т містив предмети гігієни, дитяче харчування, канцтовари, постільну білизну для внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території зазначених громад. 

«У цей важкий для України час весь світ обʼєднався в боротьбі проти агресора. З початку повномасштабного вторгнення наша громада стала прихистком для великої кількості внутрішньо переміщених осіб. Надана гуманітарна допомога спрямована людям, які змушені були залишити свої домівки, та є необхідною для них. Щиро дякуємо нашим словацьким партнерам за підтримку та допомогу, які зараз дуже важливі для нас», – зазначив Білгород-Дністровський міський голова Віталій Граждан.


 
Асоціація міст та громад Словаччини не вперше допомагає українським громадам: у 2022 році за підтримки Асоціації міст України гуманітарну допомогу отримали Краматорська і Покровська територіальні громади Донецької області.

Допомога надана в рамках проєкту «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною - CBC4US», який фінансується в рамках Програми Фінансового механізму Європейської економічної зони під назвою: GGCO1, «Програма «Належне врядування та транскордонне співробітництво» (EEAGrants) – гранту від Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії через EEA Grants. Проєкт співфінансувався з державного бюджету Словацької Республіки.
 
Проєкт впроваджують Асоціація міст України, Асоціація міст та громад Словаччини (ZMOS), Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад (KS) та Словацько-європейське культурне товариство «FEMAN».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)