ГРОМАДИ ПРОТИДІЮТЬ ПАНДЕМІЇ COVID-19 (добірка п‘ята)

26 / Березень, 2020

 

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 
 
 
 
Тернопільська громада
Онлайн Штаб для боротьби з коронавірусом
Тернопільська міська рада створила Штаб для боротьби з коронавірусом для прийняття рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Штаб оперативно інформуватиме громаду щодо ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні та у Тернополі.
У мережі Фейсбук створено спільноту Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом, де публікується достовірна інформація про: рішення оперативного штабу Тернополя щодо коронавірусу (у т.ч. про обмежувальні заходи, заборони, карантини тощо) та реагування на оперативні ситуації, які виникають у місті, а також надаються консультації щодо дій у разі підозри захворювання на коронавірус.
 
Семенівська ОТГ, Житомирська область
Громада гуртується для протидії пандемії
Семенівська сільська рада та виконком оперативно прийняли низку необхідних рішень з метою виділення відповідних бюджетних коштів та вжиття першочергових заходів для запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території громади.
Також було прийнято рішення збирати готівкові кошти, невідкладно знайти та придбати необхідні засоби захисту, щоб медичні працівники первинної ланки та жителі громади, які звертатимуться по допомогу, почувалися у безпеці.
Небайдужі жителі та місцеві підприємці зібрали кошти, за які придбано на перший час захисні костюми та окуляри, вугільні респіратори, хірургічні маски.
 
смт Оржиця, Полтавська область
Тести на коронавірус
Оржицька селищна рада виділила з місцевого бюджету кошти та придбала 25 сертифікованих тестів іноземного виробництва для швидкої діагностики коронавірусної інфекції.
За потреби їх використають для діагностики коронавірусу не лише у жителів селища, а й району. Нині тести передано до комунального закладу  «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги».
 
м. Краматорськ, Донецька область
Перерозподілено кошти на боротьбу з поширенням COVID-19
Під час засідання чергової 67-ї сесії Краматорської міської ради схвалено рішення про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік.
Одним з пунктів передбачається перерозподіл видатків, що передбачені в міському бюджеті, на проведення заходів щодо запобігання поширення коронавірусу та лікування хворих з підозрами на COVID-19 загальною сумою 12,9 млн грн.  
 
м. Енергодар, Запорізька область
Заходи для попередження поширення інфекції
Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України в чотирьох містах-супутниках АЕС, до числа яких входить і Енергодар, введено особливий карантинний режим. Згідно з рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, тимчасово обмежено проїзд транспорту через головний в’їзд до міста. Тут облаштовано станцію патрульної поліції, де цілодобово чергують працівники правоохоронних органів у супроводі чергового медика. Працівники містоутворюючих підприємств, які проживають за межами міста,  використовують при в’їзді свої робочі пропускні документи.
На період карантину посилено роботу правоохоронних органів. Щоденно місто патрулюють працівники поліції та військовослужбовці Національної гвардії України.
Жителям міста, які належать до групи ризику запроваджено видачу захисних масок. Також засобами індивідуального захисту забезпечені працівники комунальних установ, бюджетних організацій та правоохоронних органів.
Міська рада прийняла рішення виділила додаткові кошти на потреби медичних закладів, зокрема, для придбання засобів індивідуального захисту, медичного обладнання, необхідних медикаментів та матеріалів. У разі спалаху інфекції у місті для вжиття додаткових заходів будуть використані кошти резервного фонду у розмірі 3 млн грн. 
 
м.Умань, Черкаська область
Лікарню забезпечено протиепідемічним одягом
Уманська міська рада виділила 4,4 млн грн для міської лікарні на забезпечення лікувально-профілактичними засобами для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Кошти підуть на придбання медичного обладнання, ліків, засобів індивідуального захисту та дезінфекційних засобів.
Наразі Уманська міська лікарня забезпечена комплектами протиепідемічного одягу у кількості 300 шт., одноразовими медичними рукавичками – 6000 шт.
 
Слобожанська ОТГ, Дніпропетровська область
Роз’яснювальна робота серед населення
Працівники Слобожанської селищної ради разом з волонтерами проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо шляхів поширення коронавірусу та методів запобігання інфікування.
З початку карантину, що введений на території громади з 13 березня, друкована інформація постійно оновлюється на інформаційних стендах ОТГ, розміщуються статті та посилання на офіційні джерела в засобах масової інформації, на сайті Слобожанської ОТГ та в соціальних мережах.
Також територією населених пунктів громади регулярно проводиться патрулювання з метою запобігання порушень жителями громади.
 
Мукачівська ОТГ, Закарпатська область
Боротьба з коронавірусом – першочергове завдання
Міська рада на сесії прийняла рішення щодо збільшення резервного фонду місцевого бюджету на 6 млн грн та виділення 4 млн грн на придбання медобладнання. Місто закупить для медичних закладів додатково чотири апарати штучної вентиляції легень, ще три передасть держава. Наразі в медичних закладах міста є вже дев’ять таких апаратів. Також буде куплено газовий аналізатор крові.
У громаді працює 5 груп швидкого реагування, які забезпечують дотримання карантинних заходів. Окрім того, інспектори проводять роз’яснювальну роботу серед населення.
Щодня 10 працівників соціальної служби турбуються про 124 одиноких місцевих жителів похилого віку.
У період карантину вчителі міста проводять уроки зі школярами дистанційно. Для організації такого навчання заклади використовують свої офіційні сайти, на яких створено розділ «Навчання під час карантину». Заняття проводять за допомогою вебінарів, відеопрезентацій, відеоуроків та інших форм дистанційної роботи.
 
Читайте більше у попередніх добірках: першадругатретя, четверта

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)