11 / Жовтень, 2016

Кабінетом Міністрів України внесені зміни до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу

 

На засіданні Уряду 11 жовтня 2016 року були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу». Як заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час розгляду проекту постанови, «…Давайте зробимо нормальну систему функціонування комунальної теплоенергетики, тому що так, як їх уже загнали, у невідому яку історію, звідти треба виходити. І це наше спільне завдання - зробити систему, з якої треба вийти, бо накопичення проблем ні до чого доброго не приводить…».

На переконання Асоціації міст України, прийняття постанови частково поліпшить фінансово-економічний стан підприємств теплоенергетики. Для цього, постановою передбачено зокрема обов’язкове врахування під час розрахунку нормативів перерахування коштів законодавчо закріпленої першочерговості виконання підприємствами теплопостачання вимог статей 15 та 24 Закону України «Про оплату праці», податкових зобов’язань, проведення розрахунків за використану електроенергію, покупну воду, зобов’язань за кредитними договорами на закупівлю природного газу, та для цілей здійснення інвестиційної діяльності.

Інші положення прийнятого акту стосуються розрахунку єдиного коефіцієнту рівня розрахунків за договором купівлі-продажу природнього газу у разі постачання теплової енергії для різних категорій споживачів та проблеми застосування нормативу перерахування коштів у разі, коли такий норматив на поточний місяць не був прийнятий або не був своєчасно поданий у уповноважений банк.

Асоціація міст України активно підтримала прийняття проекту постанови, при цьому до нього були висловлені певні застереження. На засіданні Уряду  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення розробникам проекту постанови врахувати зауваження Асоціації міст України та Мінфіну.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)