12 / Грудень, 2018

12 грудня на засіданні Уряду Кабінет Міністрів схвалив розпорядження «Про перерозподіл та розподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2018 рік» (завантажити).  Позицію Асоціації міст України на засіданні Уряду представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Кабмін перерозподілив кошти, передбачені Міністерству охорони здоров’я для Національної служби здоров’я у напряму забезпечення державних гарантій медичного обслуговування обсягом 450 мільйонів гривень. Зокрема, на програму медичної субвенції було виділено 323 мільйона 125 тисяч гривень для:
  • погашення заборгованості по заробітним платам медичним працівникам;
  • забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну;
  • лікування ниркової недостатності пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу;
  • 126 мільйонів 865 тисяч гривень на лікування громадян України за кордоном.
До кінця року заклади охорони здоров’я отримають фінансування для забезпечення лікування хворих на цукровий діабет та з хронічною нирковою недостатністю. Місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоб кошти за механізмом субвенції надійшли у всі заклади охорони здоров’я і жителі громад отримали необхідне лікування.
 
Нагадаємо, Асоціація міст України неодноразово наголошувала на критичному стані місцевих бюджетів у забезпеченні фінансування видатків галузі охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції. АМУ звернулась до Прем’єр-міністра України з пропозицією переглянути обсяги медичної субвенції на 2018 рік та спрямувати на заклади охорони здоров’я у містах нерозподілені кошти додаткової дотації. У Зверненні АМУ до вищих органів державної влади, яке ухвалили учасники Дня діалогу з владою у Тернополі 24 вересня, як одне з пріоритетних, було питання передбачення видатків на забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, хронічну ниркову недостатність здійснювати за окремою бюджетною програмою, розпорядниками якої визначити обласні державні адміністрації. У листі до МОЗ  АМУ наголошувала на  необхідності забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність до кінця 2018 року та наступні роки. 
 
Довідково
За офіційною інформацією, в Україні зареєстровано понад мільйон двісті тисяч хворих на цукровий діабет. Це захворювання посідає третє місце у світі за поширеністю після серцево-судинних і онкологічних захворювань. А кількість хворих, які потребують спеціалізованої нефрологічної допомоги, щорічно зростає: на 1 мільйон населення у рік реєструється близько 250 хворих з хронічною нирковою недостатністю (ХНН) V стадії. Лікування цих хвороб допомагає зберегти життя пацієнтам, запобігти ускладнення та забезпечити відповідну якість життя. 
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)