01 / Березень, 2017

Відповідний проект постанови “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. №726” був схвалений на засіданні 1 березня 2017 року.

Змінами, внесеними до статті 33 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України, наприкінці 2016 року (№ 1789-VIII від 20.12.2016), встановлено поширення експерименту з фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування на всю територію України та подовжено термін його дії до 1 січня 2018 року.

Нагадаємо до цього експеримент діяв лише у Волинській, Львівській, Одеській і Чернівецькій областях та м. Києві. Такі новації було запроваджено з 1 вересня 2015 року та вже показали позитивні результати та ефеквтиність впровадження таких ініціатив. 

З метою приведення у відповідність до вимог Бюджетного кодексу України Кабінетом Міністрів України було розроблено відповідні зміни до постанови від 16 вересня 2015 р. №726 «Про проведення експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення».

Прийнятою постановою визначено, що у разі перевиконання помісячного розпису надходжень митних платежів по Україні 50 відсотків такого переконання буде спрямоване тим регіонам, по яких перевиконано встановленні відповідним митницям індикативні показники, пропорційно до їх перевиконання. При цьому, обсяг коштів, визначений для зарахування по Енергетичній митниці, залишається у загальному фонді державного бюджету.

До того ж, постановою передбачено використання умовних нарахувань податку на додану вартість при імпорті природного газу на митну територію України за три останні бюджетні періоди в цілому по Україні (у зв’язку з відміною у 2017 році звільнення від оподаткування ГІДВ по операціях з імпорту природного газу НАК «Нафтогаз України») при розрахунку індикативних показників.

Також постановою передбачено, що перелік об'єктів, щодо яких здійснюється реалізація зазначених заходів згідно з експериментом, погоджується з Мінінфраструктури, Укравтодором і Мінфіном та з подальшим погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Асоціація міст України спільно з Міністерством фінансів України та Державною фіскальною службою України прийняла участь у доопрацюванні проекту зазначеної постанови, в тому числі в частині розрахунку щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів у розрізі регіонів. За підсумками проведеної робочої наради Міністерство фінансів доопрацювало Методику розрахунку щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів та з метою наближення індикативних показників до реальної економічної ситуації, що склалась у останньому бюджетному періоді, врахувало окремі фактори впливу на надходження митних платежів по регіонах, що дає можливість застосування єдиного підходу для всіх регіонів.

Зазначені зміни позитивно вплинуть на соціально-економічний розвиток регіонів та нададуть можливість провести реалізацію заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування.

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249779755&cat_id...

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)