13 / Серпень, 2020
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і вніс зміни до постанови Кабміну від 20.05.2020 р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яка регулює правила адаптивного карантину. Як зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов: «Це оптимальна форма нової реальності, щоб карантинні обмеження були максимально комфортними для українців і при цьому забезпечували стримування коронавірусу». За словами очільника МОЗ, рівень загрози COVID-19 визначатиметься за трьома показниками - заповненість ліжок у медзакладах, середня кількість тестувань та показник захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях.
«У кожному регіоні визначені лікарні для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. Якщо у цих медзакладах протягом 5 днів поспіль зайнятість ліжок перевищує 50%, це розглядається як перехід на інший рівень небезпеки. Щодо другого пункту - середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА повинна становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Цей показник визначається на рівні області. Щодо останнього пункту, то базовий рівень захворюваності на COVID-19 зараз – 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів. Місто або район, де цей показник перевищено, переводиться на новий рівень епідемічної небезпеки», — повідомив Максим Степанов. 
Рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуте раніше, ніж через 14 днів. Таке рішення прийнято через те, що максимальний інкубаційний період COVID-19 складає 14 днів. Два тижні – це той період, за який можна побачити, чи були ефективними запроваджені обмеження і чи стабілізувалася ситуація у регіоні. 
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 13 серпня в Україні зафіксовано 1 592 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19. 
Загалом в Україні 86 140 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 992 летальні, 46 216 пацієнтів одужало. Проведено 1 233 925 тестування методом ПЛР. Усього за добу одужало 530 пацієнтів.
На черговому засіданні Центральної Комісії ТЕБ та НС буде прийнято рішення щодо нового розподілу країни на зони ризику поширення COVID-19.
 
 

   

   

   

    

  Сторінку розроблено в рамках проекту
  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)