30 / Вересень, 2016

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я направив офіційні висновки Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо  проектів законів України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (№5000), "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (№5131).

Зокрема,  Комітет вимагає збільшення витрат на охорону здоров'я у 2017 році до 5% ВВП, оскільки у поданому Урядом проекті Держбюджету на 2017 рік частка витрат на галузь становить лише 3%.

За висновками Всесвітньої організації охорони здоров'я національна система охорони здоров'я будь-якої країни не може належним чином забезпечити надання якісної медичної допомоги населенню за умов її фінансування на рівні менш ніж 5%.

Пропозиції Комітету та АМУ співпадають в частині недоцільності передачі видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в галузі охорони здоров’я на місцевий рівень, а також  передачі на фінансування з міських бюджетів 27 закладів охорони здоров'я, що знаходяться у сфері управління МОЗ і відносяться до спеціалізованої медичної допомоги (спеціалізовані санаторії, в тому числі клінічні).

Детальніше з пропозиціями Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я можна ознайомитись за посиланням:

щодо проекту закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (№5000)

щодо проекту закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (№5131).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)