01 / Листопад, 2019
На сайті Конституційного Суду України 31 жовтня оприлюднено висновок у справі  №2-248/2019(5580/19) щодо скасування адвокатської монополії.
Зокрема у Висновку Суду зазначено, «що поняття «надання професійної правничої допомоги» не тотожне поняттю «представництво особи в суді». Надання професійної правничої допомоги здійснюють адвокати, натомість представництво особи у суді може бути здійснене за вибором особи адвокатом або іншим суб’єктом. З аналізу частини першої статті 1312 Конституції України у системному зв’язку з її статтею 59 випливає позитивний обов’язок держави, який полягає в гарантуванні участі адвоката у наданні професійної правничої допомоги особі з метою забезпечення її ефективного доступу до правосуддя за рахунок коштів держави у випадках, передбачених законом.
Конституційний Суд України констатує, що запропоновані розділом І Законопроекту зміни до статті 1312, підпункту 11 пункту 161 розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України не передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина та не спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, а отже, відповідають вимогам частини першої статті 157 Конституції України.»
Асоціація міст України підтримує законопроєкт №2261 від 15.10.2019, який врегульовує питання самопредставництва органів місцевого самоврядування в суді, та сподівається, що Верховна Рада України найближчим часом його схвалить, щоб він набрав чинності з 1 січня 2020 року. 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)