22 / Вересень, 2023

Яким чином місцева влада має забезпечити ефективну та прозору роботу з наданою міжнародною допомогою – ділиться досвідом Миколаївська міська рада, яка у серпні 2023 року на основі власного досвіду та за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (European Union Anti-Corruption Initiative EUACI) розробила посібник «Допомога містам: методичні рекомендації щодо належного управління та контролю. Досвід Миколаївської міської ради».

Через війну в Україні мільйони громадян вимушено покинули свої домівки. Українські міста  зазнають руйнувань. З метою допомоги людям , які переселилися із зон активних бойових дій, та забезпечення їх основних побутових потреб, а також задля відбудови нашої країни численні міжнародні організації надають гуманітарну допомогу.

Цей Посібник містить рекомендації та приклади рішень для керівників органів місцевого самоврядування з питань регулювання та організації процедур з використання міжнародної допомоги.

У Посібнику також міститься пакет нормативних актів Миколаївської міської ради, розроблений для регулювання та упорядкування процедур поводження з гуманітарної допомогою (отримання, розподіл, облік, використання та моніторинг гуманітарної допомоги), яка надходить до міської ради, її виконавчих органів, комунальних підприємств, установ та організацій.

Набір шаблонів складається з:

  • порядку здійснення внутрішнього контролю за отриманням, розподілом, обліком, використанням гуманітарної та благодійної допомоги; 
  • порядку роботи міського штабу з питань гуманітарної та благодійної допомоги;
  • методики здійснення контролю отримання, розподілу, обліку, використання гуманітарної допомоги.

Перераховані документи сприяють впровадженню чіткого регламенту та контролю за поводженням з гуманітарною допомогою, забезпечення дотримання вимог законодавства та оприлюднення інформації щодо проведених процедур контролю.

Вони спрямовані на створення прозорої та ефективної системи отримання, розподілу, обліку та використання гуманітарної допомоги в Миколаївській міській раді та її підпорядкованих органах.

Рекомендації будуть корисні й для інших міст та стануть дорожньою картою для побудови сталої довіри з міжнародними партнерами.

Нагадаємо, Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. У 2022 EUACI розпочала співпрацю з Миколаївською міською радою у рамках компонента "Міста Доброчесності".

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)