07 / Травень, 2024

Круглий стіл на тему «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку», організований Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, відбувся 30 квітня 2024 року у Житомирі.

Тетяна Кухарська, Виконавча директорка Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України, представила Асоціацію міст України та підкреслила, що більшість громад Житомирщини демонструють високий рівень відкритості й прозорості у своїй роботі. Муніципалітети використовують відеотрансляції пленарних засідань, попереднє розміщення й обговорення проєктів рішень, висвітлення своєї діяльності через різні засоби комунікації, різні інституційні механізми та сервіси для громадян з метою залучення громадськості до прийняття тих чи інших рішень.  

Тетяна Кухарська звернула увагу на пропозиції Асоціації міст України стосовно реалізації положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», прийнятого Верховною Радою України 22 лютого 2024 року, серед яких:

- чітке визначення переліку об’єктів права власності громад, які мають оприлюднюватися, адже на балансі органів місцевого самоврядування та підприємств комунальної власності перебуває значна кількість об’єктів – від меблів та обладнання до об’єктів нерухомості та земельних ділянок;

- створення програмних інструментів, які б дозволяли органам місцевого самоврядування використовувати та обробляти вже наявні бази даних, зокрема Державні реєстри, де акумулюється інформація щодо всіх видів об’єктів права власності, оскільки великий об’єм інформації та документів, що потребують оприлюднення у формі відкритих даних, вимагає значного часу та людських ресурсів, Необхідно розглянути можливість пошуку інформації в таких реєстрах не по одному об’єкту, адресі тощо, а за певним напрямком пошуку – за громадою, видоммайна, роками та ін. Такі можливості дозволять швидко та якісно формувати необхідну інформацію як для самих громад, так і для всіх зацікавлених осіб.

Під час Круглого столу, організованого Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, обговорили важливість забезпечення відкритості у діяльності органів місцевого самоврядування для посилення рівня довіри громадян до рішень місцевої влади, а також ключові положення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)