12 / Березень, 2018
12 березня Львів урочисто отримав нагороду "Молодіжна столиця України".
Нагороду Львівському міському голові Андрію Садовому вручив заступник Міністра молоді і спорту України Олександр Ярема.
Асоціацію міст України на заході представляв аналітик у сфері соціального захисту населення Назар Миколюк, який входив до складу конкурсної комісії.
Головною метою конкурсу є активізація співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяння створенню комфортних умов для розвитку молоді в містах України.
«Це велика честь і велика відповідальність, тому що це історичний момент: перша молодіжна столиця України. Ми розуміємо, що від нас очікують нових звершень. Радий за тих молодих людей, які готували заявку, боролись і перемогли. Боротьба була активна і тривала до останнього моменту. Це спонукає нас переймати кращий досвід інших міст країни і світу. Це також можливість фінансової підтримки від різних організацій. Думаю, будуть десятки нових і якісних проектів, але все залежить від креативу самих молодих людей», —  підкреслив Львівський міський голова Андрій Садовий.
«Молодь – це майбутнє України. Цей конкурс був про майбутнє для міст. Молодь, яка є сьогодні, реально впливає на зміни у громадському, соціальному, політичному вимірі. Ідея конкурсу – створити майданчик, створити платформу, на якій місто разом з молодими людьми почне спілкуватися про майбутнє свого міста, про його розвиток, перспективи», —  наголосив заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.
Основними перевагами для Львова як міста-переможця конкурсу стануть: проведення у 2018 році Всеукраїнського молодіжного форуму, промоція міста на європейському рівні, підвищення іміджу та рівня довіри до міської влади, налагодження співпраці з містами-молодіжними столицями в Європі, стимулювання участі молоді в житті міста, проведення у партнерстві з UReport соціологічного дослідження, присвяченого молоді.
  
Нагадаємо, ініціаторами конкурсу "Молодіжна столиця України" виступили Міністерство молоді та спорту України, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України.  Асоціація міст України була співорганізатором конкурсу. У конкурсі взяли участь 56 міст України, у фінал вийшли Дніпро, Вінниця, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Кременчук, Луцьк, Львів, Рівне, Тернопіль, Харків (читати більше). Усі десять міст-претендентів на звання Молодіжної столиці України є членами Асоціації міст України. Починаючи з 2018-го, конкурс проводитиметься в Україні щороку, відзначаючи найкраще місто для проживання та розвитку молоді.
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)