18 / Червень, 2024

17 червня 2024 року відбулась зустріч понад 200 представників муніципалітетів з представниками Міністерства у справах ветеранів України, організована Асоціацією міст України.

Учасники обговорили прийняті Урядом зміни до постанов Кабінету Міністрів України:
від 19 жовтня 2016 р. №719
від 18 квітня 2018 р. №280
від 28 березня 2018 р. №214,

що регулюють механізми виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення ветеранам війни, членам сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання.

Позицію Міністерства у справах ветеранів України представили:

Руслан Приходько, Заступник Міністра у справах ветеранів України,
Олена Недиба, Начальниця відділу з розробки та реалізації житлових програм Управління розвитку інфраструктурних проєктів Міністерства у справах ветеранів України,
Тамара Білошапка, головна спеціалістка відділу з розробки та реалізації житлових програм Управління розвитку інфраструктурних проєктів Міністрерства у справах ветеранів України.

Руслан Приходько озвучив ініціативи Міністерства у справах ветеранів щодо грошової компенсації за піднайом (найом) житлового приміщення ветеранам та ветеранкам, які повертаються з війни та не мають власного житла. Також відмітив позитивну співпрацю Асоціації міст України та Міністерства.
 
Олена Недиба надала роз’яснення щодо прийнятих Урядом змін, обсягу видатків, передбачених у державному бюджеті для виплати грошової компенсації у 2024 році.
 
Тамара Білошапка закцентувала увагу на певних питаннях, зокрема щодо взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та надання статусу учасника бойових дій. 

Представники Міністерства у справах ветеранів дали відповіді на питання представників муніципалітетів щодо визначення права на отримання компенсації,  щодо переліку осіб, які входять до складу сім’ї заявника, розрахунку розміру грошової компенсації та дій Комісії у разі зміни групи інвалідності у ветерана тощо.

Людмила Яремчук, експертка з питань соціального захисту Асоціації міст України, підвела підсумки зустрічі, наголосила на важливості співпраці між органами місцевого самоврядування та Міністерством у справах ветеранів для забезпечення мешканців громад усіма необхідними послугами.

Відповіді на всі питання є у відео зустрічі, яке можна отримати в регіональних відділеннях та в секції з соціальних питань Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)