19 / Червень, 2017
Сьогодні,19 червня, у м. Славутич (Київська область) відбулося урочисте відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україні.
У церемонії відкриття Тижня взяли участь міські голови, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Томас Фреллесен, президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд, представники міжнародних донорських структур, громадських організацій та ЗМІ.
Захід розпочався із церемонії підписання Угоди мерів. Підписавши цей документ, українські міста долучаються до Європейської ініціативи Угоди мерів щодо клімату та енергії та зобов'язуються до 2030 року щонайменше на 30% підвищити енергоефективність у своїх містах і поліпшити якість життя їх мешканців.  
 
 
В рамках у рамках Європейського тижня сталої енергії в Україні розпочала роботу дводенна міжнародна конференція «Угода мерів та енергоефективність будівель: вчора, сьогодні, завтра». Провідні українські та закордонні експерт обговорюватимуть питання впровадження енергетичних реформ в Україні, ключові аспекти термомодернізації будівель та потенціалу застосування нових європейських будівельних стандартів, програми та проекти підтримки Угоди мерів.
Довідково. До ініціативи проведення Європейського тижня сталої енергії Україна долучається вже сьомий рік поспіль. Цього року захід триватиме з 19 по 25 червня і участь у ньому візьмуть близько 50 українських міст. Європейський тиждень сталої енергії покликаний сприяти поширенню найкращих практик, надихати на інноваційні ідеї та об'єднувати зусилля задля досягнення цілей ЄС щодо подолання наслідків зміни клімату, підвищення енергоефективності та енергобезпеки, а також сталого розвитку громад.
«Угода мерів – демонстраційні проекти» (CoM-DeP) - програма Євросоюзу, що надає технічну та фінансову допомогу 22 українським містам з населенням до 200 тис. мешканців, які приєдналися до Угоди мерів та взяли на себе зобов'язання впровадити енергоефективні заходи, передбачені Планами дій сталого енергетичного розвитку. Наразі 19 демонстраційних проектів реалізуються в країнах Східного партнерства: 11 в Україні, по 3 – у Молдові та Білорусі, по одному – у Вірменії та Грузії.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)