08 / Жовтень, 2020

Асоціація міст України напередодні навчального року звернулася до Кабінету Міністрів України з листом та повідомила про стурбованість негативною тенденцією зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 та відсутністю в закладах освіти необхідних засобів індивідуального захисту, антисептиків тощо. 
У загальній структурі хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 7% припадає на дітей віком до 18 років. З початком навчального року, враховуючи негативну тенденцію захворюваності на COVID-19 вірогідність того, що кількість дітей, які захворіють значно зросте у разі недотримання протиепідемічних заходів. Протиепідемічні заходи у закладах освіти в період карантину вимагають забезпечення педагогічних працівників засобами індивідуального захисту згідно з рекомендаціями, затвердженими постановою Головного санітарного лікаря України, із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи та запасу ЗІЗ із розрахунку на 5 робочих днів, у тому числі на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
АМУ розрахувала потребу у захисних масках для педагогічних і непедагогічних працівників та учнів на основі їх кількості та вважає, що для забезпечення на 1 робочий день потреби 438 486 учителів у захисних масках необхідно 10,5 млн грн, 232 165 непедагогічних працівників – 5,6 млн грн, 3 962 979 учнів – 62,8 млн грн, запасу антисептиків для обробки рук на 1 день потрібно орієнтовно 57,9 млн грн.
АМУ вважає, що забезпечення стійкого функціонування об’єктів освіти, безпечних умов перебування дітей та працівників в закладах освіти не може залежати від спроможності окремого місцевого бюджету. А забезпечення всіх шкіл засобами індивідуального захисту та антисептичними засобами необхідно здійснювати виключно шляхом централізованих закупівель. Це дозволить забезпечити якість, безпечність, перевірку сертифікатів, закупівлю товарів за нижчими оптовими цінами.
Асоціація міст України отримала відповідь Міністерства освіти, яке підтримало занепокоєння АМУ та підготувало проєкт постанови про перерозподіл коштів для придбання дезінфікучих засобів захисту та передбачило кошти у проєкті Державного бюджету на 2021 рік. Лист МОН.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)