11 / Січень, 2017

Міністерство юстиції України відкрило доступ до створеного єдиного реєстру боржників.

 

Наприкінці 2016 року Міністерство юстиції України анонсувало створення електронного реєстру боржників за комунальні послуги,  онлайн доступ до якого зможуть отримати всі бажаючі. Станом на сьогодні цей проект успішно реалізовано, будь-хто може отримати інформацію щодо наявності чи відсутності за громадянином України або юридичною особою (за виключенням державних та комунальних підприємств). Щоб отримати інформацію про розмір боргу, необхідно  ввести дані в спеціальну форму на сайті реєстру:

  • для фізичних осіб- це ім'я, прізвище, по батькові, дата народження і номер ідентифікаційного коду або реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • для юридичної особи - це найменування, ідентифікаційний код юридичної особи.

На переконання ініціаторів розробки такого сервісу, він допоможе зменшити кількість проблем, які пов’язані з наявність боргів за житлово-комунальні послуги при відчуженні об’єктів нерухомості. Окрім того, Міністерство юстиції України, посилаючись на закордонний досвід, розглядає можливість внесення у 2017 році змін до чинного законодавства, згідно яких за наявність у громадян боргів з оплати житлово-комунальних послуг, їх будуть позбавляти посвідчень водія та ліцензій.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)