12 / Серпень, 2020

У відповідь на запит Центральної виборчої комісії щодо надання переліку місцевих рад, у яких мають відбутися перші вибори, Міністерство розвитку громад та територій України повідомило, що не володіє інформацією щодо переліку та назв районних рад, а також інформацією стосовно уповноваженого органу, на підставі рішення якого, ЦВК має призначити перші вибори депутатів до таких рад. Мінрегіон звернувся до парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо надання роз'яснень з цього приводу. 

Нагадаємо, що у своєму листі АМУ звернула увагу ЦВК на існування юридичних колізій у питанні призначення Комісією перших виборів депутатів до районних рад новоутворених районів. На думку Асоціації міст України, це перешкоджає у законний спосіб призначити такі вибори. АМУ також акцентувала увагу на тому, що існування районних рад закріплене в Конституції України, а формування їх складу відбувається шляхом прямих виборів, тобто ліквідація районних рад не можлива без внесення змін до Конституції. 
Аналогічної позиції щодо існування і функціонування районних рад притримується і Українська асоціація районних та обласних рад, яка у відкритому зверненні наголосила, що районні ради можуть бути ліквідовані лише через внесення змін до Конституції України, а чинне законодавство України ґрунтується на принципу безперервності здійснення влади. 
Звертаємо увагу, що у разі не призначеня перших виборів до районних рад автоматично будуть продовжені повноваження всіх "старих" районних рад ( ч.8 ст. 45 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Оскільки на даний час не відбулося врегулювання правової невизначеності у питанні призначення перших виборів депутатів районних рад новоутворених районів, проведення таких виборів усе ще під загрозою. 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)