09 / Квітень, 2020
Чергова публікація на сайті Мінрегіону присвячена основним етапам поводження з побутовими відходами, а саме:
- роздільному збиранню відходів;
- укладанню договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами з виконавцем такої послуги;
- переробці побутових відходів.
 
Слід відзначити, що інформаційно-просвітницька робота, розрахована на споживачів, є дуже важливим елементом впровадження взятих на себе Україною зобов’язань по імплементації законодавства ЄС. Адже поки Верховною Радою буде оновлене законодавство у сфері поводження з відходами, а Кабміном та профільними міністерствами буде сформована нормативно-правова база, на рівні громад вже успішно реалізуються проєкти у сфері поводження з відходами.
Так, за інформацією Мінрегіону, в 1462 населених пунктах України вже впроваджується роздільне збирання побутових відходів, працює 34 сортувальних лінії, а також 1 сміттєспалювальний завод та 3 сміттєспалювальних установки. Завдяки цьому в минулому році було перероблено більше 6 % побутових відходів. Таким чином, поступово формується свідоме суспільство, члени якого відповідально ставляться до поводження з відходами, зберігають навколишнє природне середовище та стримують кліматичні зміни.
Асоціація міст України активно підтримує прагнення територіальних громад зробити свої міста, селища, села чистішими та екологічнішими. Найкращі проєкти, які були реалізовані членами АМУ у цій сфері, можна знайти на нашому сайті у розділі «Бібліотека» (видання «Книга успіхів» і «Маршрути успіхів»: кращі практики місцевого самоврядування»).
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)