02 / Лютий, 2017

Відповідний проект постанови надійшов на погодження до Асоціації міст України листом Міністерства соціальної політики від 1514/2/2-17/28 від 25.01.2017.

Проект акта підготовлено з метою диференціації в розмірах посадових окладів посадових осіб місцевого самоврядування у зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати.

Проектом пропонується внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», зокрема, підвищити посадові оклади, а також поновити норму щодо виплати надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи посадовим особам сільських, селищних рад, а також визначити такими, що втратили чинність, деякі постанови Кабінету Міністрів України.

Асоціація міст України погодила відповідний проект, але при цьому зауважила, що оновлення законодавства в сфері місцевого самоврядування повинно відбуватися на основі дотримання основоположних принципів його здійснення, визначених у відповідних положеннях Конституції України та Європейської хартії місцевого самоврядування, яка є частиною національного законодавства України. Адже положення Хартії мають на меті забезпечення самостійності та ефективності місцевого самоврядування. Тому Асоціацією було зазначено, що така постанова, перш за все, повинна носити виключно рекомендаційний характер.

Крім того, було зауважено на необхідності перегляду розміру надбавки за ранг працівникам органів місцевого самоврядування, прирівнявши їх до розміру надбавок державних службовців.

Лист Асоціації міст України

Проект постанови Кабінету Міністрів України

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)