07 / Грудень, 2016

МОЗ України візьме у роботу розроблені експертами Асоціації міст України (АМУ) напрацювання, які допоможуть реалізувати медичну реформу. Вже найближчим часом до складу робочих груп при Міністерстві увійдуть представники об’єднаних територіальних громад та міст, які представлятимуть позицію АМУ. Такої згоди під час зустрічі дійшли заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк та виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик

Зокрема, учасники зустрічі обговорили перелік та обсяг медичних та соціальних послуг, які мають надаватися на рівні громади в контексті визначення гарантованого державою пакета медичної допомоги, доцільність поєднання на рівні громади первинної медичної допомоги та соціальних послуг, роль місцевого самоврядування у забезпеченні надання медико-соціальних послуг жителям громади та ін. 

Як підкреслив Павло Ковтонюк, в охороні здоров’я є функція, яка має виконуватись на загальнонаціональному рівні. «Держава повинна гарантувати кожній людині, незалежно в якій громаді вона живе – багатій чи бідній, - певний рівень і обсяг медичних послуг. Для цього ми створюємо нашу національну страхову систему, визначаємо гарантований рівень допомоги, який на Херсонщині, в Закарпатті, на Сумщині і в м.Києві повинен бути однаковий у кожного. Все інше – ми віддаємо громадам. І тут, в залежності від того, яка громада ефективніша, яка багатша, яка ставить медицину в пріоритет, в ній будуть кращі медичні послуги. Але це вже будуть послуги понад гарантований державою обсяг», - зазначив Павло Ковтонюк.

У свою чергу Мирослав Пітцик зупинився на питаннях формування госпітальних округів та поєднання медичної послуги з соціальною. Адже в селах, де кількість людей похилого віку досить суттєва, великою проблемою для влади залишається догляд, який потребує медичної складової. Крім того, він розповів про перші позитивні кроки реформування в окремих ОТГ, які вже самостійно розпочали зміни на первинці. 

Спільними завданнями на найближчу перспективу МОЗ та Асоціація міст України визначили: підготовку роз’яснювальних матеріалів для лікарів первинної ланки щодо суті реформи, розробку примірних статутів для лікарень, які розпочинають процес автономізації, залучення «офісів реформ», які діють у регіонах, до роботи у сфері медичної реформи та ін. 

Участь у зустрічі також взяли перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Слобожан, аналітик АМУ з питань охорони здоров’я Вікторія Сидоренко.

Джерело

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)