27 / Січень, 2017
Госпітальні округи: хто вирішує долю лікарень? Ця тема обговорювалася сьогодні під час брифінгу в «Укрінформі» за участю Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, виконавчого директора Асоціації міст України Мирослава Пітцика та заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка.
Подання пропозицій про створення госпітальних округів – це компетенція місцевої влади. «Ми маємо своє бачення реформування медичної галузі, оскільки дивимося на це з точки зору жителів, українських громадян. В грудні Асоціація міст України представила Міністерству охорони здоров’я наші напрацювання»,  – зазначив Мирослав Пітцик. Зокрема, АМУ наполягає на тому, щоб мережа медичних закладів не була скорочена. «Ми домовилися, що жодна лікарня, яка є сьогодні в громаді, навіть невеличкій, не може бути закрита», – підкреслив Мирослав Пітцик.
Крім того, доцільно поєднати на рівні громади первинну медичну допомогу та надання соціальних послуг. Адже в невеличких населених пунктах, де мешкають багато людей похилого віку, гостро стоїть питання догляду за ними. «Ми домовилися з міністерством, що зробимо там центри здоров’я, де надаватимуться послуги соціального захисту, проводитиметься діагностика, і, по- третє, сімейний лікар матиме там офіс»,  – заявив Мирослав Пітцик.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)