24 / Травень, 2019
24 травня у Дніпропетровському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Законодавчо-нормативні механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує  АМУ за підтримки USAID.
У засіданні взяли участь народний депутат України О.Дубінін, представники Дніпропетровської облдержадміністрації, обласної ради, міські, селищні і сільські голови, голови ОТГ, керівники управлінь та відділів місцевих рад, працівники Дніпропетровського РВ АМУ.
Відкриваючи засідання, голова Дніпропетровського РВ АМУ Андрій Білоусов акцентував увагу присутніх на тому, що в період реформ органи місцевого самоврядування мають використовувати всі наявні ресурси задля ефективного планування та розвитку. При цьому найважливішим ресурсом громад є земля. І саме від можливості ефективно її використовувати залежить спроможність територій вирішувати питання соціально-економічного розвитку, втілювати масштабні інвестиційні проекти і створювати нові робочі місця. А для цього потрібно передати землі державної власності до комунальної власності ОТГ, спростити та удосконалити процедуру передачі водних об’єктів як на державному рівні, так і в громадах та провести нормативно-грошову оцінку земель.
Народний депутат України Олександр Дубінін у виступі відзначив, що Асоціація міст України - той орган, який може допомогти правильно визначити курс держави в будь якій сфері, і зокрема, земельних відносинах. Адже АМУ має прямий і безпосередній контакт з територіями та досконало знає проблеми громад, що потребують вирішення.
Виконавчий директор Дніпропетровського РВ АМУ Олена Молошна у своєму виступі наголосила на надзвичайній актуальності теми платформи. Вона відзначила: «Робота, яку проводить АМУ в області, свідчить про наявність широкого кола проблемних питань у сфері земельних відносин. Сьогодні основними проблемами є інвентаризація земель, укладання договорів оренди та додаткових угод до них, встановлення меж населених пунктів, проблематика виділення земельних ділянок по безоплатній приватизації тощо». 
Аналітик із земельних питань Аналітичного центру АМУ Тетяна Медвецька ознайомила учасників платформи з новаціями законодавства у земельній сфері, акцентувавши на розширенні повноважень органів місцевого самоврядування у сфері управління земельними ресурсами. Вона розповіла про положення законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», «Про стратегічну екологічну оцінку». 
Наприкінці заходу учасники підбили підсумки спільної роботи та прийняли звернення, яке народний депутат доведе до відома відповідних державних структур.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)