10 / Січень, 2024

Асоціація міст України підтримала проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо компенсації різниці в тарифах», реєстр. № 10383 від 29.12.2023, яким передбачено часткове погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання в розмірі 10,1 млрд грн за рахунок коштів Державного бюджету України.

 

Авторами законопроєкту № 10383 є 23 народних депутати України, зокрема Олена Шуляк, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також Андрій Герус, Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

 

Асоціація міст України звернулась до керівників трьох комітетів Парламенту з зазначенням проблем, які не врегульовані цим проєктом і які необхідно вирішити:

1. Верифікований обсяг заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання станом на 01.07.2023 становив вже 34 млрд грн. За попередніми розрахунками, протягом опалювального сезону 2023/2024 року обсяг заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання зросте ще на 17 млрд грн.

Таким чином, передбачених коштів в обсязі 10,1 млрд грн недостатньо для погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання.

2. Не вирішується проблема погашення заборгованості з різниці підприємствам теплопостачання, у яких відсутня заборгованість за природний газ перед АТ «НАК «Нафтогаз України»», ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг»» та ТОВ «ГК «Нафтогаз України»».

3. Не передбачена можливість погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам водопостачання. А така заборгованість, вже підтверджена рішеннями територіальних комісій з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, складає 2 млрд грн й продовжує зростати, адже НКРЕКП відмовляє ліцензіатам у встановленні економічно обґрунтованих тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

 

Зважаючи на те, що законопроєкт № 10383 вперше виділяє кошти з державного бюджету для покриття заборгованості з різниці в тарифах, Асоціація міст України підтримала його ухвалення за основу і в цілому з тим, щоб після його прийняття спільно знаходити шляхи повного погашення заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами тепло- та водопостачання.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)