10 / Лютий, 2022
10 лютого на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомлено про оприлюднення на Публічній кадастровій карті двох нових інформаційних шарів:
► «Агровиробничі групи ґрунтів», який містить відомості Державного земельного кадастру щодо меж агровиробничих груп ґрунтів в межах населених пунктів та поза їх межами.
► «Природно-сільськогосподарське районування», що містить дані про межі 200 природно-сільськогосподарських районів України.
Відомості, опубліковані у цих інформаційних шарах, були основою для Загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки сільськогосподарського призначення.
Відтепер громади при прийнятті управлінських рішень щодо відводу земель можуть ознайомитися на Публічній кадастровій карті (map.land.gov.ua) з актуальними даними про те, чи відноситься певна територія до особливо-цінних земель, чи придатна земля для вирощування тієї чи іншої сільгоспкультури, або ж спланувати стратегію розвитку таких територій.
Також, ці дані можуть використовуватися під час розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель громад.
 
Нагадаємо громадам, що особливо цінні землі у складі сільськогосподарського та іншого цільового призначення визначені згідно статті 150 Земельного кодексу України, а припинення права постійного користування земельними ділянками особливо цінних земель, визначених у пункті "г" частини першої зазначеної статті, з підстави добровільної відмови від користування ними або шляхом їх вилучення, здійснюється за погодженням з Верховною Радою України. Особливості правового режиму використання земель під торфовищами та можливі види їх цільового призначення визначаються Кабінетом Міністрів України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)