03 / Березень, 2018

3 березня 2018 року опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №114, яка має врегулювати низку проблемних питань у сфері надання пільг та субсидій.
Нагадаємо, після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №951 та наказу Мінфіну №1 від 04.01.2018 підприємства-надавачі послуг, ОСББ та ЖБК зіткнулися з проблемами в процесі реалізації механізму отримання коштів за надані пільги та субсидії. Зокрема, балансоутримувачі відомчого житла, гуртожитків, управителі багатоквартирних будинків, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи були взагалі виключені з категорії отримувачів коштів. Для підприємств водопостачання та водовідведення було передбачено дуже вузьке цільове використання отриманих за надані пільги та субсидії коштів, внаслідок чого вони не мали можливості використати їх у повному об’ємі. Для недопущення подальшого ускладнення ситуації Асоціація міст України 31 січня звернулася до Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана з проханням сприяти якнайскорішому вирішенню цих проблем (читати). 
Результатом активних дій АМУ стало внесення змін до постанови Уряду від 04.03.2002 р №256 та деяких інших (що врегульовують питання фінансування пільг і субсидій), завдяки яким:
  • суттєво розширено можливість цільового використання отриманих коштів субвенції підприємствами водопостачання та водовідведення, зокрема, передбачено можливість виплати за їх рахунок заробітної плати;
  • надавачі послуг з управління багатоквартирними будинками, утримання багатоквартирних будинків, вивезення побутових відходів отримують кошти за надані пільги та субсидії на поточні рахунки, відкриті у комерційних банках;
  • витрати на управління багатоквартирним будинком, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та на надання інших послуг ОСББ та ЖБК відшкодовуються на поточні рахунки, відкриті у комерційних банках;
  • для ОСББ, ЖБК, надавачів послуг з управління та утримання багатоквартирних будинків, послуг з вивезення побутових відходів не встановлюється цільове призначення, за якими вони можуть використовувати отримані кошти;
  • збережено можливість отримання громадянами наприкінці опалювального сезону кошти за невикористану субсидію;
  • відтерміновується монетизація пільг та субсидій на рівні користувача (попередньо до початку нового опалювального сезону або до 1 січня 2019 року).
Окрім того, на підставі прийнятих змін будуть внесені зміни до наказу Мінфіну №1 від 04.01.2018 р., якими виправляться недоліки цього акту. 
Міністерство фінансів України працює над пропозицією АМУ щодо підготовки Методичних рекомендацій з заповнення реєстрів, передбачених наказом Мінфіну№1 від 04.01.2018 р. .
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)