25 / Січень, 2017

На засіданні Уряду, що відбулося 25.01.2017 р., було ухвалено постанову «Про внесення змін до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки»

25 січня 2017 року, Кабінетом Міністрів України ухвалено розроблену Мінрегіоном постанову «Про внесення змін до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки». Необхідно зазначити, що проект постанови доопрацьовувався і експертами Асоціації міст України, в результаті чого він був погоджений нами до засідання Уряду без зауважень. Але враховуючи ту обставину, що під час засідання Уряду до постанови були висловлені окремі зауваження, прем’єр-міністром України В. Гройсманом дане доручення її узгодити в одноденний строк з НАК «Нафтогаз України».

Постановою пропонується:

  • внести зміни до складової «Зр» коефіцієнта рівня розрахунків за договорами купівлі-продажу природного газу із спеціальними обов’язками «Кр», при цьому враховуватиметься заборгованість за використаний газ станом на останнє число попереднього місяця.
  • додати ще одну складову при визначенні коефіцієнту «Кр», завдяки чому буде враховуватися вартість природного газу, використаного для виробництва тепла для населення, надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню за місяць, що передував місяцю, попередньому до розрахункового (з врахуванням ПДВ);
  • встановити обов’язок постачальника природного газу надавати НКРЕКП інформацію для підтвердження даних, які використовуються при розрахунку «Кр».

Вважаємо, що прийняття постанови дозволить підприємствам теплопостачання збалансувати навантаження при розрахунках за газ за рахунок використання фактичних показників втрат/витрат.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)